بازی آنلاین فروشگاه اینترنتی ماه بانو - مطالب بهمن 1388

فروشگاه اینترنتی ماه بانو
در سراسر کشور در خانه خرید کنید و در خانه پرداخت نمائید و از خرید اینترنتی خود لذت ببرید
« كسب درآمد از فروتل »
دوستانتان را به یك شغل پردرآمد و آسان دعوت كنید : « جزئیات »
Email:

سیگار خطرات بیشتری در زنان نسبت به مردان دارد  و زنان سیگاری بیشتر در معرض ابتلا به بیماری صرع قرار دارند 

یک مطالعه که به تازگی انجام شده است، نشان می دهد، خطر بروز صرع در زنان سیگاری بیشتر از زنان غیر سیگاری است.   

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  به نقل از  رویترز ،  محققان با مطالعه بیش از ۱۰۰ هزار زن آمریکایی دریافتند: زنان سیگاری دو تا سه برابر زنان غیر سیگاری احتمال دارد به حملات تشنج دچار شوند.
این در حالی است که خطر ابتلا به صرع در زنانی که که از پیش سیگاری بودند، ۴۶ درصد بیشتر از زنانی بود که هرگز سیگار نکشیده بودند.
حملات تشنجی از بخشی از فعالیت الکتریکی غیرعادی در مغز ناشی می شود. بیماری صرع زمانی بروز می کند که بیمار دستکم دچار دو حمله بدون علت پزشکی شده بشود.
محققان متوجه شدند که میزان بالای نیکوتین موجب بروز تشنج در حیوانات و انسان ها می شود.
همچنین سیگار کشیدن موجب کاهش اکسیژن رسانی به بافت های بدن می شود و می تواند باعث بروز مشکلات خواب شود که هر دو در ایجاد حملات تشنجی دخالت دارند.

لازم به ذکر است نتایج تحقیقات نشان می دهد که  ۹۰ درصد از موارد سرطان ریه در مردان و ۷۰ درصد در زنان ناشی از استعمال دخاینات است و در مجموع سهم قابل انتصاب به سیگار در بیماریهای مزمن ریوی بین ۵۶ تا ۸۰ درصد است.

سرطان دستگاههای گوارش، سرطان بینی و سینوس، بیماریهای مزمن ریوی، تنفسی، قلبی و عروقی، تشدید آسم و عفونت گوش میانی را از دیگر بیماریهای شایع ناشی از استعمال دخانیات است و  ۲۲ درصد بیماریهای قلبی – عروقی ناشی از استعمال دخانیات است.

افرادی که به طور غیر مستقیم در معرض دود سیگار هستند در معرض ابتلا به بیمارهای عفونی می باشند و  مواد سمی ناشی از استعمال سیگار که به اطرافیان سرایت می کند، بسیار خطرناک است.

همچنین کم وزنی در هنگام تولد و افزایش خطر مرگ ناگهانی شیرخوار از مواردی است که در نوزادانی که مادران سیگاری دارند، بیشتر دیده می شود.

همچنین اگرچه زنان کمتر از مردان سیگار می کشند اما براساس گزارش مرکز تحقیقات ملی ایتالیا، ترک سیگار در آنها مشکل تر بوده و احتمال روی آوردن مجدد به سیگار در آنها بیشتر است.

دانشمندان با ۴ سال تحقیق روی ۴۵۰ زن و مرد ۲۵ تا ۶۵ ساله دریافتند، اگرچه ۶۷ درصد مردان و ۵۲ درصد از زنان سیگار می کشند، اما میزان ترک سیگار در زنان کمتر است و زنان بعداز ترک سیگار بسیار اذیت می شوند و تمایل بیشتری دارند تا مجددا به سیگارروی آورند.
دکتر ولپ سرپرست این تحقیق می گوید: ۳۰ درصد از مردان سیگار کشیدن را ترک می کنند در حالیکه ۱۷ درصد از زنان سیگاری آن را ترک می کنند. زنان معمولا بعد از غذا با دوستانشان سیگار می کشند و هنکامی که سیگار را شروع می کنند بسیار لدت می برند. دراین صورت ترک آن برایشان مشکل است.
تنها ۱۰ درصد از مردانی که سیگار کشیدن را ترک می کنند، به سیگار کشیدن مجدد تمایل دارند درحالی که تمایل به سیگار کشیدن مجدد در زنان بعد از ترک آن، ۳۰ درصد است.

دانشمندان در سال گذشته اعلام کرده بودند که بررسیها نشان می دهد از هر دو زن باردار آمریکایی بیش از یک نفر سیگاری است و بیشتر آنان مبتلا به افسردگی هستند.

پژوهشگران توصیه می کنند، زنان باردار سیگاری برای سلامت نوزادانشان سیگار را ترک کنند، زیرا سیگار کشیدن، خطر سقط جنین، تولد نوزادان نارس و کم وزن، همچنین اختلالات رفتاری را افزایش می دهد.
طی مطالعاتی بر روی یک هزار و ۵۰۰ زن باردار آمریکایی که ۲۲ درصد از آنان طی این دوران سیگار می کشیدند، مشخص شد بیشتر زنان سیگاری را افراد فقیر، کم سواد و کسانی که دسترسی به مراقبتهای پزشکی نداشتند، تشکیل می دادند و حدود ۳۰ درصد از آنان با اختلالات ذهنی مواجه بودند و اکثر آنان دچار افسردگی اند و این زنان حدود سه برابر بیشتر از زنان غیر سیگاری با مشکلات دوران بارداری مواجهند.

به عقیده محققان، نیکوتین و مواد شیمیایی دیگری که در سیگار وجود دارد، می تواند در مغز تأثیر بگذارد و افسردگی را در افراد تشدید کند.

طبقه بندی: اعتیاد و مواد مخدر،
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 28 بهمن 1388 توسط حامد

نشانه‌های درد در نوزاد 
 

5435435353

بی توجهی به تسکین درد در نوزادان عوارض کوتاه و بلند مدت درپی دارد توجه به تسکین درد در هر مداخله پزشکی دردناک در نوزادان ضروری است و برای اثبات اثر مفید گلوکز و آب در تسکین درد نوزادان بررسی می شود و تحقیقات بیشتر دراین باره ضروری است .
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  ،  نوزادان کم‌سن ممکن است در موارد زیادی گریه کنند. و والدین نفهمند که نوزاد چه ناراحتی دارد . نوزادان نارس به دلیل نارس بودن سیستم عصبی مرکزی، حساسیت بیشتری نسبت به درد دارند. در ضمن، تکرار تجارب دردناک در نوزادان باعث حساس تر شدن وایجاد پاسخ های شدیدتر به درد در آینده و هم چنین ترشح طولانی مدت کاتکول آمین ها حین استرس ناشی از درد میتواند منجر به افزایش مورتالیتی و موربیدیتی در نوزادان گردد .

پیشگیری و درمان درد در نوزادان بدوصورت درمانهای دارویی و درمانهای غیر دارویی انجام می گیرد .
این نشانه‌های هشداردهنده‌ای هستند که نوزاد شما ممکن است دچار درد شده باشد:

 گریه مداوم‌تر از حد معمول یا گریه‌ای بلندتر از حد معمول.
سکوت همیشه به معنای آن نیست که نوزاد حال خوبی دارد. نوزاد زودرس بسیار مریض ممکن است انرژی گریه کردن را نداشته باشند.
 داشتن حالات صورت غیرمعمول، مثل چین خوردن ابروها، چشم‌ها را با فشار بستن، ایجاد شیارهای عمیق در اطراف بینی، شکلک درآوردن یا بازنگهداشتن دهان.
قرار گرفتن بدن به صورت سفت و بی‌حرکت، در حالیکه دست‌ها و پاها به طور کامل به سمت خارج بدن کشیده شده‌اند یا به بدن محکم چسبانده شده‌اند. نوزادان ممکن است بلولد یا وول بخورد یا برعکس “شل و ول” بماند، ‌گویی که تون عضلات از دست رفته است.
غرغرکردن یا تحریک پذیری نوزاد که نمی‌توان آن را آرام کرد.
نخوردن غذا و نخوابیدن.

خواندن این مطالب را نیز توصیه میکنیم :

پیرمؤذن: اداره‌ کل بهداشت سازمان مدیریت منحل شده است *** همچنان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مصوبات قانونی مجلس را در خصوص افزایش اعتبارات و بودجه فصل بهداشت و درمان نادیده می‌گیرد. ۲۳/۷/۸۴

ورزش برای کسانی که به علت اختلال های شریانی از درد پا رنج می برند مفید است

دانشمندان می گویند راه تازه ای برای جلوگیری از گسترش سرطان به مغز یافته اند

پروتئینی کشف شده که در صورت جهش یافتن، موجب تشکیل سلول های سرطانی می شود

سیلد نافیل (viagra )

سازمان بهداشت جهانی ( WHO ) شیوه استفاده از داروهای ضد ویروس برای مبارزه با همه گیری آنفلوانزای خوکی را بررسی می کند

نانوذرات هدفمندی تولید شده که می تواند به دیواره شریانها چسبیده و به آهستگی داروها را آزاد کند

واکسن برای مبارزه با سرطان غدد لنفاوی "غیر- هاجکین" ساخته شد

پادتن‌های موجود در خون کوسه ممکن است برای مبارزه با سرطان مفید باشند

یک نوع چربی که در نوزادان تازه متولد شده موجود است، به سوخت کالری کمک می کند

محققان داروی ضد چاقی به نام "فاتوستاتین" ساختند که دیابت را نیز کنترل می کند

فن‌آوری نانو ، به شناسایی سریع قند درغذای افراد دیابتی کمک خواهد کرد

چگونه از قلب خود در زندگی پرتنش امروزی حفاظت کنیم؟

چاقی می تواند احتمال تحلیل رفتن حافظه و قدرت ذهنی را در افراد به شدت بالا برد

بیماری آلزایمر شایعترین نوع دمانس است

طبقه بندی: راهنمای زوجهای جوان،
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 28 بهمن 1388 توسط حامد
 سال است که با همسرتان عقد شده اید و از ۱ سال قبل زندگی مشترک خود را آغاز کرده اید . با توجه به اینکه در دوران عقد  به صورت مرتب از روشهای پیش گیری استفاده می کردم حدس می زدید  حد اقل چند ماهی طول بکشد تا باردار شوید برای همین مصرف جدی قرص های اسید فولیک را از همین ماه شروع کرده اید . ولیکن طی ماه اول و تنها با دوبار نزدیکی باردار سیکل‌ ماهانه شما عقب‌افتاده و برای مطلع شدن از این موضوع که باردار هستید یا خیر آزمایش خون می دهید .

  شما امروز صبح به آزمایشگاه رفته اید و در کمال ناباوری مطلع می شوید  که جواب آزمایش مثبت است فوق‌العاده خوشحال می‌شوید، ضربان قلب‌تان تند می‌شود، لبخند به لب‌تان می‌نشیند و دوست دارید این خبر را به هر کسی که می‌شناسید زودتر اطلاع دهید.

نه نه موبایل را خاموش کن ! صبر کنید ! آرام باشید ! خبر بارداری را به اطرافیان دادن کار بسیار مهمی است. همه خانم‌ها به یک شکل این کار را انجام نمی‌دهند. بعضی‌ها تا خبر را می‌گیرند به نزدیکان مثل والدین یا همسرشان زنگ می‌زنند و با شادی آن را اعلام می‌کنند. برخی از گفتن شرم دارند، مخصوصا اگر بارداری ناخواسته باشد و برخی دیگر مدت‌ها آن را گوشه ذهن‌شان مزه‌مزه می‌کنند تا بگوین………

 

آیا می‌دانید کی و چگونه صحیح است که خبر بارداری را به والدین، همسر، فرزندان، دوستان و آشنایان و همکاران اطلاع دهید؟
همسر در رتبه اول قرار داردجنینی که شما در شکم دارید، فرزند شما و همسرتان است، پس او نفر اولی است که حق دارد از این موضوع در اسرع وقت مطلع شود.

اصلا مهم نیست که واکنش او در لحظه نخست چگونه باشد. فراموش نکنید پدر شدن در مردها حداقل ۹ ماه طول می‌کشد. جنین شما برای همسرتان چیزی غیرقابل لمس است و احساس مسوولیتی که از زمان اطلاع از خبر بارداری شما حس می‌کنند ممکن است در نظرشان بسیار سنگین باشد!

- چند پیشنهاد برای خبردار کردن همسر:

۱) صبح صبحانه فوق‌العاده‌ای درست کنید، میز را بچینید و او را با آرامش و نوازش بیدار کنید. می‌توانید جواب آزمایشات را گوشه میز بگذارید تا خود او آن را بخواند.

۲) در یک بعد از ظهر دلپذیر کنار او بنشینید و آلبوم عکس‌های خود را همراه با همسرتان ورق بزنید. در صفحه آخر می‌توانید عکس سونوی خود را بچسبانید!

۳) از در ورودی خانه تا اتاق خواب کاغذهایی بچسبانید و روی آنها جملاتی نظیر «یک خبر مهم»، «تو به زودی….»، «پدر خواهی شد» بنویسید.

۴) یک کفش نوزاد بخرید و آن را در یک جعبه کادو کنید، بعد روی روبان آن کارتی گذاشته و بنویسید «یک نی‌نی کوچولو، هدیه به مهربان‌ترین بابای دنیا»

۵) یک SMS به همسرتان بفرستید و در آن بنویسید: «تبریک ۳=۱+۱» و یا بنویسید مژده : جمع من + تو می شه سه

۶) روی شکم‌تان با ماژیک بنویسید: «سلام بابا، من اینجام» و وقتی همسرتان به خانه بازگشت از او بخواهید پیراهن‌تان را بالا زده و نگاهی به دل‌تان بیندازد.دیگر فرزندان در اولویت هستند ولی خیلی سریع به آنها اطلاع ندهید!

* چگونه به کودک های دیگرمان خبر دهیم ؟

کودکان معمولا حس ششم خوبی دارند، پس نیازی نیست نگران خبردار کردن آنها باشید. آنها به زودی خود متوجه بارداری شما می‌شوند. اما سعی نکنید این موضوع را به همه اطلاع داده و آنها را در بی‌خبری نگه دارید.

بعد از خبردار کردن همسرتان آرام‌آرام موضوع را به آنها هم اطلاع دهید و به آنها بفهمانید که همیشه دوست‌شان خواهید داشت.

اگر فرزندتان خیلی کوچک است و مفهوم گذر زمان را درک نکرده نیازی به اطلاع دادن نیست چون بزرگ شدن آرام‌آرام شکم شما بهترین نشانه برای او خواهد بود.در خبر دادن به والدین تا پایان ۳ ماه نخست صبر کنید!

* چگونه به والدین و دیگران خبر دهیم ؟

بسیاری از خانم‌ها تا پایان ۳ ماهه نخست بارداری خود را به اطرافیان و به ویژه والدین خود اطلاع نمی‌دهند چون در این ۳ ماه احتمال سقط جنین بسیار زیاد است. بعد از این مدت می‌توانید به شکل یک مهمانی شام یا یک عصرانه یا تنها با یک تلفن آنها را سورپریز کنید.

در صورتی که والدین به شکلی غیرمنتظره با خبر بارداری شما برخورد کردند، ناراحت نشوید. دادن این گونه خبرها سبب بروز احساساتی با عکس‌العمل‌های متفاوت می‌شود. بارداری به ویژه اگر بارداری نخست باشد، سبب متحول شدن نقش والدین خواهد شد و آنها را از یک والد به مادر یا پدر بزرگ تبدیل می‌کند. باید به آنها فرصت دهید تا این موضوع را هضم کنند.خبر دادن به خواهر و برادرها سخت است ولی موضوع را پنهان نکنیدبیان اینکه باردار شده‌اید شاید به برادر یا خواهر، سخت باشد ولی نباید این موضوع را از آنها پنهان کنید زیرا ممکن است از شما ناراحت و گله‌مند شوند.

آنها می‌توانند در مدت بارداری هواخواه و مراقب شما باشند.در خبردادن به آشنایان و دوستان عجله نکنید!خیلی از خانم‌ها به قدری از بارداری خود خوشحال می‌شوند که دوست دارند سریعا این خبر را با تمامی دوستان و آشنایان در میان بگذارند اما شاید بهتر است عجله نکنند و کمی صبر داشته باشند. توصیه می‌کنیم ابتدا ۱۲ هفته صبر کنید و وقتی مطمئن شدید روند بارداری طبیعی و جنین سالم است، خبر را به اطرافیان بدهید.

در صورتی که دچار سقط شوید و فقط همسر شما از بارداری شما مطلع باشد، اتفاقی نمی‌افتد اما اگر تمامی دوستان و آشنایان مطلع باشند، رساندن این خبر بد به همه سخت خواهد بود .

برای اطلاع‌ دادن به خانواده و دوستان می‌توانید این کارها را انجام دهید:

۱) یک مهمانی ترتیب دهید و روی در ورودی بنویسید: «مقدم مادربزرگ و پدربزرگ گرامی»

۲) کنار میز شما هدیه‌ای نمادین مثل یک جفت کفش نوزاد یا عروسک بگذارید و زیر آن عکس‌ سونوگرافی یا جواب آزمایش را قرار دهید.

۳) یک معما یا بیست سوالی طرح کنید که جواب آن بچه باشد!

۴) یک کارت تبریک با عکس کودک برای تمامی آشنایان بفرستید!خبر دادن به همکاران خوب است اما الزامی نیستهیچ اجباری ندارید که به همکارانتان، بارداری خود را خبر دهید.

وقتی مجبور شوید مرخصی بگیرید آنها خود متوجه خواهند شد اما اگر تمایل دارید، در پایان ۳ ماهه نخست می‌توانید این موضوع را به رییس خود اطلاع دهید تا او پیشاپیش برای زمانی که شما در مرخصی هستید، برنامه‌ریزی کند.

در صورتی که مسوولیت شما سنگین است. مطلع کردن همکاران سبب می‌شود دلیل توجیه‌کننده‌ای برای سبک کردن کارتان داشته باشید یا هر از گاهی بتوانید مرخصی اورژانسی بگیرید.

در صورتی که کار شما سبک‌تر است و نیازی به جایگزین ندارید می‌توانید در آخر ماه ششم این خبر را به همکاران بدهید. بهترین روش نیز نوشتن نامه‌ای رسمی به رییس است که در آن تاریخ زایمان و زمانی که شما محیط کار را برای استراحت ترک می‌کنید، درج شده باشد.

اتخاذ نقش پدر و مادر سخت ترین کاریست که هر کسی می تواند داشته باشد و این به معنی این است که زندگی شما در حال تغییر است و شماها باید برای این تغییرات آماده باشید . به  عنوان مثال تغییرات بدنی که در طی حاملگی اتفاق می افتد و یا مهم تر از آن تغییرات هیجانی و ذهنی که با تولد فرزند ارتباط دارند. این تغییرات ممکن است برای والدین مثبت و هیجان آور یا چالش زا باشند.

مادر مظهر عاطفه، مهر و چهره‌ای دوست داشتنی در خانه است. پس یکی دیگر از شرط‌های مادر شدن، آمادگی عاطفی است. یک مادر باید احساس کند که می‌تواند موجود دیگر را دوست داشته باشد؛ موجود ناتوانی که تمام و کمال حداقل به مدت چند سال به طور کامل به او وابسته است. زنی که عاطفه نداشته باشد، هرگز مادر خوبی نخواهد بود. پیش از تصمیم‌گیری برای بچه‌دار شدن کمی با خود خلوت کنید، خیال‌پردازی کنید و به این کودک کوچک فکر کنید. پیش از به دنیا آمدنش به او عشق بورزید و به این بیندیشید که چگونه به او نشان دهید که با تمام وجود دوستش دارید. نه تنها خودتان باید، آمادگی عاطفی داشته باشید بلکه توجه کنید که باید از حمایت‌های اجتماعی و عاطفی کافی هم برخوردار باشید.

فرزند همراه خود شادی می‌آورد اما در عین حال چالش‌های فراوانی نیز پیش روی شما قرار می‌دهد. از دانش کافی در زمینه پرورش کودک بهره‌‌مند شود. فرزندپروری یک هنر و علم است. از مراحل رشد و تکامل، شیوه مراقبت، نیازها و روان‌شناسی کودک و نوجوان آگاهی کامل داشته باشید.

برای افزایش آگاهی خود در رابطه با مادر شدن می توانید از اطلاعات سایت پزشکان بدون مرز استفاده کنید . بهترین شیوه جستجوی مطالب مورد نظر در قسمت جستجوی مطالب سایت می باشد .

طبقه بندی: راهنمای زوجهای جوان،
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 28 بهمن 1388 توسط حامد
(تعداد کل صفحات:5) 1 2 3 4 5
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک


قالب میهن بلاگ

download

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

اخلاق اسلامی

قالب وبلاگ

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو